Darujte 2% vzelávaniu o cennej stránke odpadu

Filozofiou našich aktivít je dlhodobo šírenie myšlienky, že odpad, môže byť cenným materiálom. S cennosťami totiž jednak neplýtvame, jednak nás to núti hľadať možnosti premeny odpadu na využiteľný produkt či materiál.

Enviromentálne problémy sa týkajú najmä budúcej generácie

A práve túto generáciu sme sa v rámci aktivít rozhodli vzdelávať o tom, že odpad môžu vnímať ako materiál. Rozširovať pojmy recyklácia, reuse či upcyklácia a zerowaste. Poukázať však najmä na to, že materiálom môže odpad byť, len ak sa správne vyseparuje, vyčistí, prípadne upraví iným spôsobom.

Ako to robíme?

Workshopy pre školy

A nielen na školách, ale aj mimo nich tvoríme workshopy, počas ktorých učíme prakticky pretvoriť kúsok odpadu na trvácny a využiteľný výrobok. Upcyklujeme a vzdelávame zároveň.

Videoworkshopy

Pre úspech workshopov a zvyšovaniu dopytu sme sa rozhodli ich natočiť a vytvoriť tak podrobnú edukačnú pomôcku recyklácie a upcyklácie odpadu šíriteľnú rýchlejšie a efektívnejšie.

Edukontajnery

Novinkou sú taktiež edukačné koše, ktoré deťom ukážu, čo je možné z odpadu, ktorý do koša vyhadzujú, následne vyrobiť. Často sa totiž stretávame len s informáciami, čo do koša patrí a čo nie, málokto vie, aké má vzhadzovaný odpad možnosti.

A práve na tieto činnosti venujeme Vaše 2% v prípade, že sa nám ich rozhodnete darovať.

Naše údaje potrebné k darovaniu sú:

Právna forma: OBČIANSKE ZDRUŽENIE IČO: 50353250 Obchodné meno alebo názov: Zaujímam sa (I care) Sídlo: BUDOVATEĽSKA 3278/45, 058 01 POPRAD

To však nie je všetko, čo robíme. Osvetu pre staršie ročníky či projekt “Recyklopédie” môžete podporiť aj formou kampane na darujme.sk

Ak sa tak nerozhodnete, veľmi nám pomôžete aj zdieľaním tohto príspevku. Ďakujeme!