Zozbieraj odpad a… HACHAI. Pohodlné podsedáky z recyklovaných materiálov.

Zatočte s odpadom pohodlne

Spestrite si interiér sedacími vakmi z recyklovaných materiálov.

Vyrobené z odpadových materiálov

HACHAI sú vyrobené z vyradených a odpadových materiálov, ktoré sú však stále mimoriadne odolné a kvalitné.

Ručne šitý originál

Materiály, ako reklamné bannery či eko “koža”, používané v automobilovom priemysle na čalúnenie áut drahých značiek zaručujú originalitu každému ručne vyrobenému kúsku.

Lokálnosť do kúsočku odpadu

Každý HACHAI je vyrobený na Slovensku. Odpadový materiál, ktorý na výrobu používame, čerpáme taktiež výhradne od slovenských firiem a fabrík.

Ako vzniká Hachai?

Plnenie

Každý HACHAI je plnený jednodruhovým odpadovým materiálom, čo zaručuje, že ho na konci životného cyklu produktu bude možné opäť zrecyklovať. HACHAI plníme vyčisteným a nezávadným materiálom, zvyčajne textilom, či polystyrénom. Dokážeme ho však naplniť aj nadrveným odpadom z Vašej prevádzky, prípadne si ho môžete naplniť Vy.

Šitie

Krajčírky a krajčíry zo slovenskej dielne WAKIVAKY vyrábajú vaky na sedenie HACHAI z odolných materiálov. Všetky vaky sú šité ručne v niekoľkých veľkostných a farebných prevedeniach. HACHAI vieme podľa požiadaviek obrandovať potlačou firemného loga či sloganu.

Využitie

Na dome, do firmy, do prírody aj na event. Originálny a udržateľný kúsok s príbehom a pestrým využitím v interiéri aj exteriéri. Dizajn vieme prispôsobiť Vašim požiadavkám a radi s Vami odkonzultujeme možnosti výroby týchto produktov z Vášho vlastného odpadu.

Využití je množstvo

Vyberte si ten svoj

HACHAI mini

  • spoločník na cesty
  • možnosť využitia ako obal či taška
  • rozmer 42x42cm

HACHAI basic

  • plniteľný
  • vyrobený z EKO-kože . syntetického materiálu používaneho v luxusných automobiloch
  • priemer 40cm

HACHAI Maxi

  • plnený ľahkými materiálmi
  • vhodný do interiéru aj na exteriérové akcie
  • priemer až 150 cm

Chcete si zariadiť prevádzku a spracovať vlastný odpad?

Ozvite sa nám a vyrobíme Vám Hachai na mieru vyrobený z Vami produkovaných odpadových materiálov.

FAQ

Čím konkrétne je Hachai plnený?

Aktuálne je Hachai plnený rovnakým materiálom, z akého je vyrobený. Ako plnenie však dokážeme spracovať výrobky z polypropylénu, polystyrénu, textilu, penového tesnenia a podobne. Odpadu je dosť na to, aby sme skúšali aj ďaľšie možnosti, svoj Hachai si však můžete naplniť aj sami.

Je Hachai vhodný aj do exteriéru?

Reklamná bannerovina je pevný a odolný materiál. Hachai-u nevadí, keď naňho trochu naprší, odporúčame ho však skladovať vo vnútri. Bližšie špecifikácie nájdete na konkrétnom Hachai vzhľadom na materiál, z ktorého je vyrobený.

Môžem si Hachai naplniť aj sám/sama?

Objednať si môžete aj prázdny Hachai. Krátky návod Vám ukáže, ako ho najlepšie naplniť. V rámci našej ponuky pre prevádzky vieme spracovať aj odpad, ktorý vyprodukujete.

Čo keď mi Hachai doslúži, alebo budem chcieť inú náplň?

Hachai sedacie vaky sú plnené výhradne jednodruhovým odpadom. Robíme to dôkladne kvôli možnosti ďaľšej recyklácie. Ak Vám doslúži, ozvite sa nám. Náplň vieme posunúť do ďaľších Hachaiov či využiť iným spôsobom.

Otázky, ktoré ostali nezodpovedané nám pošlite na recyklujkreativne@gmail.com

Kto sme?

Hachai vznikol spojením značiek WakiVaky a Recyklátor. Spája firmu s dlhoročnými skúsenosťami spracovávania odpadu v B2B sfére a edukačnou platformou pozdvihujúcou odpad na cenný materiál. Sme mladí, plní energie. Odpadu chceme spracovať čo najviac a budeme radi, ak nám pomôžete 🙂

Dominika Podolanová

Dominika založila značku WAKIVAKY v roku 2014 ako školský projekt na vysokej škole, odbor podnikanie a manažment. V roku 2016 o tomto projekte napísala svoju diplomovú prácu a pretavila ho do reálneho biznisu, ktorému sa venuje dodnes. Firma WAKIVAKY sa venuje kreatívnemu spracovaniu textilného odpadu a zvyškov materiálov z priemyselnej výroby. Okrem ekologického má aj sociálny dopad, spolupracuje so seniormi a dôchodcami, ktorí produkty šijú, čo im prináša finančné prilepšenie a sebarealizáciu v remesle, ktoré milujú.

Igor Hanečák

Igor zistil po čase práce v sociálnej a kultúrnej oblasti, že mnoho vecí dokáže spojiť práve odpad a založil iniciatívu Recyklátor s hlavnou myšlienkou “Trash is gold” teda vnímania odpadu ako cenného materiálu. Okrem edukačných aktivít kreatívneho spracovania odpadu na školách v mestách i osadách a množstva ďaľších projektov prišiel aj s konceptom Hachai podsedákov, ako jednoduchého a praktického riešenia spracovania odpadu.