Ako zmeniť každodenný odpad na praktický interiérový doplnok ? Pohodlne.

Zatočte s odpadom pohodlne

Spestrite si interiér sedacími vakmi z recyklovaných materiálov.

Vyrobené z každodenného odpadu

HACHAI sedacie vaky vyrábame z odpadu, s ktorým sa stretávate denne v obchodoch, v uliciach aj v prírode.

Každý kus originál

Výroba zo zvyškových reklamných bannerov a automotive materiálov prináša pevnosť a zároveň pestrosť interiéru.

Lokálnosť do kúsočku odpadu

Každý HACHAI je vyrobený na Slovensku a lokálnosť uzatvárame možnosťou spracovania Vášho vlastného odpadu.

Ako vzniká Hachai?

Na začiatku je odpad

Ten Váš, alebo ten, ktorý sme si nazbierali. Ten nadrvíme, vyčistíme a pripravíme na plnenie vakov tak, aby sme nemiešali viac druhov odpadu dokopy. Je to pre prípad, žeby sa im našlo iné využitie.

Nasledujú šikovné ruky

Slovenské krajčírky z dielne WakiVaky nám z použitých reklamných bannerov, syntetickej kože používanej v luxusných automobiloch či iných materiálov ušijú sedacie vaky, ktoré rovnakým alebo vyčisteným odpadom naplníme.

Oddychujeme

Hachai Vám doplní akciu, domácnosť aj prevádzku. Originálny kúsok s udržateľným pozadím a pestrým využitím. Konzultujte s nami aj možnosť využitia odpadu, ktorý vytvárate na prevádzke. Radi sa s ním popasujeme!

Využití je množstvo

Vyberte si ten svoj

HACHAI mini

  • spoločník na cesty
  • možnosť využitia ako obal či taška
  • rozmer 32x32cm

HACHAI basic

  • plniteľný
  • vyrobený z EKO-kože . syntetického materiálu používaneho v luxusných automobiloch
  • priemer 40cm

HACHAI Maxi

  • plnený ľahkými materiálmi
  • vhodný do interiéru aj na exteriérové akcie
  • priemer až 150 cm

Chcete si zariadiť prevádzku a spracovať vlastný odpad?

Ozvite sa nám a vyrobíme Vám Hachai na mieru vyrobený z Vami produkovaných odpadových materiálov.

FAQ

Čím konkrétne je Hachai plnený?

Aktuálne je Hachai plnený rovnakým materiálom, z akého je vyrobený. Ako plnenie však dokážeme spracovať výrobky z polypropylénu, polystyrénu, textilu, penového tesnenia a podobne. Odpadu je dosť na to, aby sme skúšali aj ďaľšie možnosti, svoj Hachai si však můžete naplniť aj sami.

Je Hachai vhodný aj do exteriéru?

Reklamná bannerovina je pevný a odolný materiál. Hachai-u nevadí, keď naňho trochu naprší, odporúčame ho však skladovať vo vnútri. Bližšie špecifikácie nájdete na konkrétnom Hachai vzhľadom na materiál, z ktorého je vyrobený.

Môžem si Hachai naplniť aj sám/sama?

Objednať si môžete aj prázdny Hachai. Krátky návod Vám ukáže, ako ho najlepšie naplniť. V rámci našej ponuky pre prevádzky vieme spracovať aj odpad, ktorý vyprodukujete.

Čo keď mi Hachai doslúži, alebo budem chcieť inú náplň?

Hachai sedacie vaky sú plnené výhradne jednodruhovým odpadom. Robíme to dôkladne kvôli možnosti ďaľšej recyklácie. Ak Vám doslúži, ozvite sa nám. Náplň vieme posunúť do ďaľších Hachaiov či využiť iným spôsobom.

Kto sme?

Hachai vznikol spojením značiek WakiVaky a Recyklátor. Spája firmu s dlhoročnými skúsenosťami spracovávania odpadu v B2B sfére a edukačnou platformou pozdvihujúcou odpad na cenný materiál. Sme mladí, plní energie. Odpadu chceme spracovať čo najviac a budeme radi, ak nám pomôžete 🙂

Dominika Podolanová

Dominika založila značku WakiVaky na základe svojej diplomovej práci v oblasti Podnikania a manažmentu. Založila firmu, ktorá dnes spracuváva množstvo textilného a podobného odpadu, resp. zvyškových materiálov z priemyselnej výroby a za pomoci krajčírok a krajčírov ich so značkou WakiVaky menia na dizajnové a praktické kúsky.

Igor Hanečák

Igor zistil po čase práce v sociálnej a kultúrnej oblasti, že mnoho vecí dokáže spojiť práve odpad a založil iniciatívu Recyklátor s hlavnou myšlienkou “Trash is gold” teda vnímania odpadu ako cenného materiálu. Prišiel aj s konceptom Hachai podsedákov, ktoré Vás čoskoro dostanú aj na stránky pripravovanej Recyklopédie, ktorá Vám odpovie na otázky týkajúce sa možností spracovania rôzneho odpadu.