Krabica od pizze ako dizajnový nábytok či stavebnica pre deti


Krabica od pizze spolu s plastovým stojančekom – nevyhnutný odpad pri objednávke pizze? Nemusí to tak ostať. MODOO krabice na pizzu absolútne vypustili jednorazový plastový výrobok a samotná krabica je určená na upcykláciu.

Poznáte MODOO? Za jeho vznikom stojí dvojica mladých Slovákov – Jana Solárová a Filip Kotrč.

Z krabíc je možné vyrobiť dizajnové kúsky od malých stolíkov až po súbor poličiek na celú stenu.

Za vznikom MODOO stojí dvojica mladých Slovákov – Jana Solárová a Filip Kotrč.

Ako píšu na svojej stránke, krabica na pizzu MODOO
  • Rieši nefunkčnú recykláciu pizza krabíc a zároveň šetri vaše peňaženky, keďže zmenší výdaje na poličky, hračky či iné stavby. Zároveň pomáha vytvoriť povedomie o prostredí, ekológií, recyklácií a opätovnom využití odpadov. 
  • Spája všetky vekové kategórie od 5-100 rokov. Prebúdza vo vás a vašich deťoch maliarske schopnosti. Stačí vziať do rúk pastelky alebo fixky a vytvoriť si svoj vlastný vizuál stavebnice.
  • Rozvíja kreativitu a myslenie, motorické a konštrukčné zručnosti. Deti odpútava od obrazovky čím ich chráni pred krátkozrakosťou a slepotou spôsobenou digitálnymi médiami.
  • Dotvára interiér nielen v domácnosti, ale aj v školách, škôlkach, detských domovoch, nemocniciach v útulkoch atď.

Potláčané sú dokonca rôznymi vzormi, čím zabezpečujú rôznorodý dizajn do Vašich domácností či iných priestorov. A bonus, na zmontovanie týchto častí nábytku nebudete potrebovať žiadne skrutky či iné nástroje.

Pre deti je to vhodná kreatívna stavebnica. Domček či bunker zvládnu bez problémov. Dostupné sú aj krabice, ktoré si deti môžu povyfarbovať.

Na stránke www.modoo.sk nájdete aj jednoduchý návod, ako z krabice od pizze vytvoríte dielce, z ktorých si poskladáte v podstate čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú.

Narozdiel od bežných krabíc, ich môžete recyklovať

Krabice sú vyrobené z recyklovaného materiálu, sú vyššie než tie bežné a dodávané sú s ochranným papierom, aby sa zabránilo zašpineniu a mastnote od pizze. V prípade, že sa rozhodnete nevyužiť kreativitu, ktorú tieto krabice ponúkajú, tento kartón od pizze je plne recyklovateľný. Pri obyčajných
krabiciach od pizze tomu tak nie je, keďže sú často zamastené a tieto mastné časti nie sú na recykláciu vhodné.

Zdroj: https://modoo.sk/, https://www.facebook.com/modoo.eu/

Za článok ďakujeme Andrei Gembešovej.

Ak máte záujem o viac podobného obsahu, zdieľajte tento článok alebo nás podporte kampaňou na Darujme.sk