O NÁS

Možno aj Ty patríš medzi ľudí, ktorí sa pri pohľade na preplnený kontajner zamyslia nad tým, čo bude s jeho obsahom. Nám táto otázka vŕtala v hlave dlho, no aktivity spojené s touto témou sa vyvinuli až keď sme si uvedomili, že odpad spája skoro všetko na prvý pohľad nespojiteľné. 

Začali sme hrou

Začalo to workshopom v podaní Kubka z organizácie Pure Love v našom bývalom kreatívnom centre ArtHouse Poprad. Malá akcia, ktorá mala byť súčasťou programu. Nazeranie na odpad, ako na materiál formou kreatívnej činnosti. 

Konzum nie je pre nás, ale…

Ako aktívnu skupinu mladých ľudí nám mieste obchodné centrum ponúklo prezentáciu. Ukazovať svoju tvorbu v rodisku konzumu nám však bolo proti srsti. Vtedy nám ale došlo, že práve kreatívna recyklácia je vhodná aktivita na mieste, kde sa vytvára množstvo odpadu. 


Spočítané, vyrátané

Napokon stačilo trochu popremýšlať a prišli sme na to, že v odpade vieme spojiť skoro všetko, čo sme robili doteraz. Dobrovoľnícku činnosť, starostlivosť o verejný priestor, prácu s ľuďmi, vzdelávanie, umenie a hlavne spoluprácu. Vytvorili sme portál, ktorý stojí na pilieroch vzdelávania, distribúcie a produkcie.

Ako to robíme?

VZDELÁVANIE

V sekcii BLOG nájdeš možnosti spracovania odpadu priemyselnou aj kreatívnou cestou. Našim cieľom je šíriť myšlienku nazerania na odpad, ako na materiál v hesle #trashisgold.

DISTRIBÚCIA

V našom RESHOPE nájdeš len výrobky vyrobené s použitím odpadových materiálov. Ich nákupom tak dávaš tomuto cennému materiálu druhý život a podporíš lokálnych tvorcov.

PRODUKCIA

Okrem výroby produktov a workshopov pre B2B sektor (firmy, festivaly) tu patrí aj tvorba podprojektov, ako napríklad Kreatívna recyklácia v osade Lomnička. Tvoríme aktivity, ktoré nám dávajú zmysel.

SPOLUPRÁCA

Spolupráca je to, čo drží tieto piliere pokope. Máme za sebou prvé úspešné kroky a spokojných klientov. Sme plní optimizmu, energie a chute do práce. Vieme, že naše ciele dosiahneme spoluprácou a vzájomnou pomocou. Aké sú možnosti? 

  • dostaň svoje upcyklované produkty ku zákazníkom na našom RESHOPe.
  • baví ťa odovzdávať svoje know-how o kreatívnej recyklácii a príbuzných témach? Odovzdaj svoje vedomosti pod záštitou Recyklátora
  • Ide Ti písanie či tvorba videí? Ideš si udržateľnosť, zero waste a si dušou recyklátor? Píš pre dobrú vec a prispievaj do BLOGu či recyklopédie. 

Padli sme Ti do oka? Chceš spolupracovať? Napíš nám na recyklujkreativne@gmail.com