5 drobností, s ktorými nám môžete pomôcť vybudovať “Recyklačný influencing”

V projekte Recyklátor.org sa tieto dni zameriavame najmä na vytvorenie eshopu s reckylovanými výrobkami od rôznych výrobcov. Tento eshop má však okrem toho, že pod jednou strechou nájdete produkty z odpadu ešte jednu veľmi dôležitú, pre nás najdôležitejšiu funkciu.

Poslaním eshopu je totiž financovať marketing a obsah webu, ktorý má slúžiť ako “recyklačný influencing”.

Čo to znamená?

Chceme dostať témy recyklácie, upcyklácie, udržateľnosti a zerowaste medzi čo najväčšie množstvo ľudí. Princípom je pre nás vybudovať silnú komunitu ľudí, ktorí sú v problematike zbehlí, aby sme následne mohli posúvať tieto témy ďalej trochu iným spôsobom.

To, že to je EKO, nezaujíma všetkých

V komunite, v ktorej sa pohybujeme, sa stretávame s ľuďmi, ktorým ide najmä o ekologickú stránku ich projektu. Nám ide o to isté, avšak chápeme, že témy ekológie nezaujímajú všetkých rovnako a tolerujeme to. Vhodným obsahom ich však chceme inšpirovať k zmene z iných dôvodov. Vytvoriť atraktívny obsah, ktorý zaujme aj človeka, ktorého by nikdy nenapadlo vymeniť sáčok za textilné vrecúško je našim najväčším poslaním. To sa dá okrem iného zaobstarávaním kvalitných copywriterských služieb.

Krok po kroku

Sme však na úplnom začiatku a preto potrebujeme Vašu pomoc. Stačí, ak tomu budete venovať pár minút. Napríklad toľko, koľko krát ste dnes vyhodili niečo do koša. To bude stačiť úplne. Kľudne si vyberte spôsob, ktorý Vám je najbližšie, budeme vďačný za všetko. 

Sharing is caring

  • V prvom rade nám samozrejme pomôže zdieľanie a pozvývanie ľudí na facebook stránku Recyklátor. Ak si nájdete čas a pozriete aj iné články, buďte prosím trochu bloger. Napíšte svoj názor na projekt, stačí jedna veta o tom, prečo ste sa rozhodoli nám pomôcť a prečo by to mohol spraviť aj človek, ktorý tvoj príspevok uvidí.

Naplňme našu ReVue.

  • Poznáte zdroje, domáce i zahraničné, ktoré sa zaoberajú témami Zero Waste, Recyklácie, Upcyklácie, Umenia z odpadu a podobne? Alebo ešte lepšie, viete písať články, píšete blog a podobne? Napíšte nám na recyklujkreativne@gmail.com a veríme, že Vás za Vašu prácu budeme časom vedieť patrične ohodnotiť. Musíme to však roztlačiť viaceri. Ide o neziskový projekt a predajnú maržu sme nastavili čo najnižšie, aby sme našim predajcom vytvorili čo najlepšie podmienky na ich kreatívnu recykláciu.  Za každý obsah, blog, článok budeme vďačný a za každý kompaktný článok vhodný na náš web navyše získate zľavu 5 percent na nákup.

Naplňme náš ReShop.

  • Viete o niekom, kto vyrába zaujímavé produkty, dizajnovky i veci do domácnosti z recyklovaného materiálu? Šikovných ľudí nie je nikdy dosť a čím viac nás bude, tým viac odpadu zredukujeme. Povedzte mu, prosím, o našom projekte, napíšte nám o ňom do mailu alebo mu len prepošlite link na článok – Možnosti predaja cez Recyklátor eshop – RESHOP

Distribujeme služby, prednášky, workshopy a pod.

  • Viete o niekom, kto ponúka iné služby v tejto oblasti? Poradí so znižením odpadu, vie chodiť v marketingu a bavia ho podobné projekty, zaujímalo by ho vybudovať našu komunitu? Napíšte aj jemu/jej!

Máte nápad?

  • Máte nápad, ako by sme to spravili lepšie? Nápadov máme neúrekom, no ani tých nie je nikdy dosť, ak nejaký máte neváhajte nám ho poslať. Dbajte však prosím na to, že veľmi nemáme radi slovíčko “BY” a budeme radšej, ak nám dáte konštruktívne rady s prvým krokom, je to omnoho progresívnejšie a šetrí to čas.

Už len to, že ste sa dočítali až sem, je veľká pomoc, teraz ju môžete pretvoriť v prax.
ĎAKUJEME !