PureLove – štýl, ktorý má zmysel

Sme občianske združenie, ktorého cieľom je inšpirovať a vzdelávať smerom k životu bez zbytočnej odpadovej stopy. Peňaženky sú ručne vyrobený nástroj ako môžete podporiť nás i umelca, ktorý ju vyzdobil. Z peňazí taktiež vytvárame osvetové materiály pre deti aj dospelých, takže aj to si podporil.

 

Odkiaľ si? Kde sa najčastejšie vyskytuješ?

Pochádzam zo Šale, momentálne bývame v Trnave, kde sa taktiež najčastejšie nachádzam.

Ako vznikol projekt PureLove?

Celé to začalo ako diplomová práca na fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Zámerom bolo vytvoriť podnikateľský model, ale popri výskume som si uvedomil, že vzdelávanie, osveta a spolupráca sú dôležitejšie ako samotné podnikanie.

Ako prebieha výroba peňaženky?

Proces začína u spotrebiteľa, ktorý si kompozitný obal ( 2l krabica od nápoja ) kúpi. Cez kamarátov, distribučnú sieť alebo úplnou náhodou sa dostane k nám do ateliéru Kubík v Trnave. V Kubíku ju osobne vyopláchnem, nastrihnem a vysuším. Obvykle strávi krabica u nás pár týždňov a až potomsa dostane na rad. Proces výroby tvorí : strihanie, skladanie, kozmetická a spevňovacia fáza, následne sa nainštaluje dizajn, ktorý vytvoril umelec, ktorého kúpou peňaženky tiež podporíš. Pridám patent na zatváranie peňaženky, finálne pospájam, zabezpečím a vložím letáčika mincu, aby peňaženka nebola nikdy prázdna.

Aký materiál upcykluješ?

Kompozitný obal (2l krabica od nápoja) od výrobcu SIG (nie tetra pack)

Čo Ťa na projekte najviac teší?

Podpora ! Na každej peňaženke sa podieľajú minimálne 3 ľudia, ktorým sa môžeme odvďačiť. Spolupráca ! Našou hlavnou činnosťou je osveta, vzdelávanie a organizácia workshopov, vďaka čomu sa spájame a rozvíjame.

Prečítajte si aj rozhovor s Jakubom z PureLove, alebo si rovno pozrite originálne peňaženky, ktoré cez projekt vytvára 🙂