Recyklátor polmesačník vol. 5

Fakt sme toho stihli veľa, chce sa Ti to vôbec čítať? Veríme, že ak si už prišiel/prišla tu, tak áno 🙂

Eshop is open

  1. mája sme spustili RESHOP, nie je tam toho veľa, no už funguje objednávanie, takže paráda ! Momentálne sa hráme s našou novou hračkou a skúšame čo najlepšie produktové fotografie.

Deň, noc na notebooku

Ja viem, stránka ešte potrebuje kopec úprav. A to aj napriek tomu, že sme posledné týždne trávili na notebooku viac, ako zvyčajne. Keď Vám totiž aj barman povie “Tohle není kavárna, já Vám tu wifinu snad začnu účtovat navíc” a je jedna hodina v noci, tak sa potencionálny alkoholizmus dostáva ku workoholizmu. Čo je ale v istej miere zdravé, takže v tom budeme pokračovať!

Open Call

To však znamená, že musíme mať čo upravovať. A hoci sme nahodili prvé produkty a fotíme ďaľšie, je potrebné naplniť web obsahom týkajúcim sa naších tém. Ak ste teda zbehlí v písaní blogu, copywritingu, či chcete prezdieľavať svoj projekt a chcete zároveň pomôcť vybudovať recyklačný influencing, napíšte nám, prípadne si prečítajte článok

https://recyklator.org/2019/05/02/opencall/

Možno neuveríte, ale na tento článok sme už dostali kladné odpovede od viacerych ľudí. Čítať, že nám chcú pomôcť ľudia zbehlí v marketingu pre veľké firmy či organizácie hreje srdce asi tak, ako keď vidíte, že si niekto v obchode ukladá kopec paradajok do krabice, či vlastného vrecúška, miesto sáčku <3

Katalóg workshopov je vonku!

Vypracovali sme katalóg workshopov, kde nájdete činnosti, ktorými tento projekt začal. Učíme totiž nazerať na odpad, ako na materiál a to je vhodné pre malých i veľkých. V Lomničke sa nám napríklad podarilo, že si deti spravili peračníky z PET fľiaš, ktoré si doniesli z domu. A ktoré chýbali, tie sme vyzbierali v osade. Celý článok o našom fungovaní v osade Lomnička nájdete v ďaľšom článku

https://recyklator.org/2019/05/09/lomnickarecykluje/

Predĺžený víkend v Trnave

Trnavský Rínek

  1. mája sme mali náš prvý market – hoci sme už každý predávali svoje produkty, tentokrát sme vytvorili Recyklátor stánok a feedback bol veľmi pozitívny.Tak, ako sme dúfali, sa ľudia zastavovali najmä kvôli vizuálnej stránke produktov, mnoho ich zaujalo a čo nás potešilo najviac, že nápis “Recyklátor” mal akúsi potrebu vysloviť približne každý desiaty prechádzajúci

Recyklátor piuko vol.2

Deň pred Rínkom sme si dali dôležitý a pomerne náročný brainstorming. Dohodli sme sa na veciach, v ktorých sme mali nejasno, prediskutovali možnosti fungovania a určili priority – teda naplnenie reshopu a práca na obsahu. Taktiež sme riešili pripravovanú crowfound kampaň a spisovali mená známejších osobností, ktoré by nám vedeli pomôcť s presahom. Táto výzva samozrejme platí aj pre Vás a mi budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáte, či rozšírite našu komunitu.

POMALO spolupráce

Deň po Rínku sme prišli na Pomalo za účelom spoznania nových tvárí, ktorí by s nami mohli v budúcnosti spolupracovať. Veľmi nás oslovil projekt Šumné, ktorý spúšťa model prenájmu oblečenia od udržateĺných slovenských značiek a taktiež budeme dúfať v úspešnú spoluprácu so značkami Momas, Uashmama, Juhasz Marta Jewelry, Punktúra a iné.

Produkty v hmotnej podobe zatiaľ nájdete v trnavskom Kubíku, kde sme ich nechali nafotiť s našou novou hračkou na 360 stupňovú fotografiu. Dovtedy je však taktiež možné si ich objednať na recyklator.org/reshop.

Target Inkubátor

Medzi aktivitami na stránke sme sa stihli prihlásiť do Target Inkubátora sociálneho podnikania. Z približne 50 prihlásených projektov sme postúpili medzi 10, ktoré dostanú odborný mentoring na rozvoj svojho modelu. Už na prvom stretnutí sme spoznali skvelých ľudí a tešíme sa na nasledujúcich 8 týždňov práce, komunikácie a učenia sa. Je možné, že to vytvorí isté zmeny, koncept však naďalej ostáva a budeme zlepšovať fungovanie a efektivitu.

Nuž a čo ďalej?

Budeme ešte chvíľu premýšľať nad alternatívami názvu, dizajnu, upravovať stránku, hľadať ĺudí, tvoriť obsah, recyklovať, upcyklovať a vytvárať čo najmenej odpadu.

Ďakujeme, že ste sa dočítali až sem, ak nás chcete stretnúť osobne, pozrite sa na udalosti, ktoré navštívime:

Poprad  – Skatepark Session vol. 1.  – 1.jún 2019

Kremnica – Letný Big Air v meste – 7.-9.jún 2019

Nové Zámky -Cool – Túra INAK – 15.jún 2019