TrashTalk – O peňaženkách z odpadu, ktorými prispievaš k šíreniu Zero Waste filozofie

Jedným z cieľov kampane TRASHISGOLD je vytvoriť mapu recyklátorov a recyklátoriek na Slovensku a Českej republike. V rámci našich aktivít navštevujeme výrobcov z odpadových materiálov a trochu s nimi kecáme o tom, čo stálo za vznikom ich projektu, ako prebieha výroba ich kúskov, ale napríklad aj čo by zmenili v legislatíve či ako museli zmeniť kvôli ekologickejšiemu zmýšľaniu svoj život.

Prvé kroky viedli do Trnavy

Kubko z organizácie PureLove, ktorú môžete poznať podľa originálnych peňaženiek z kompozitného obalu bol medzi prvými aj pri tvorbe konceptu projektu Recyklátor, preto nám napadol ako ideálny úvod do rady rozhovorov, ktoré sme pre Vás pripravili.

Peňaženky sú totiž produktom, ktorý Kubko a jeho pomocníci vyrábajú, za týmto produktom je však množstvo myšlienok, ktoré v rámci svojej organizácie pretvára v prax a šíri posolstvo správnej separácie, zero waste myšlienok či upcyklácie. Je pre nás zosobnením hesla Trash is gold a veľmi sa tešíme, z našej dlhoročnej spolupráce.

Ale veď si to pozri sám/sama 🙂

Kubkove peňaženky nájdete aj na ReShope

Ďakujeme, že ste navštívili náš web. Naše aktivity môžete podporiť zdieľaním videa, stránky, alebo podporte výrobcov a spracujte trochu odpadu zmeneného na trvácne, praktické a originálne kúsky vhodné pre Vás i Vašich najbližších ako nápaditý darček.