V Poprade otvárame “Centrum Kreatívnej Recyklácie” a skvelý program nebude chýbať

Pôvodný priestor ArtHouse Poprad, ktorý slúžil ako pomenej využitý kreatívny space meníme na Centrum Kreatívnej Recyklácie, kde sa zameriame na prezentovanie tvorcov z odpadu, výrobu prototypov z odpadu a poskytneme taktiež priestor pre tvorbu verejnosti.

Z čoho sa priestor skladá?

Priestor Centra Kreatívnej Recyklácie je rozdelení na pracovnú časť a “Obývačku”. V obývačke je k dispozícii data projektor aj kuchynka, je určená na prezentácie, prednášky, ale občas pribúdnú aj akustické koncerty a premietania.

Fotka obývačky, ktorej priestor sa neustále mení

V pracovnej časti nájdete niekoľko dielní a ReShop. V krajčírskej dielni sa budeme sústreďovať na tvorbu z odpadových textílií a úpravu second-hand oblečenia.

V grafickej dielni si môžete upraviť oblečenie pomocou potlače technikou linorytu, na ktorej výrobu používame odpadové linoleum.

Vo výrobni nájdete kopec náradia, ale aj lupienkovú pílu a rôzne prístroje. Medzi nimi napríklad aj prístroje podľa modelu Precious Plastic, ktoré slúžia na recykláciu plastov. Tento odpad vyzbieravame z okolitých podnikov a dúfame, že ho budeme vedieť spracovať čo najviac.

Súčasťou fotoateliéru je biela stena na nafocovanie väčších produktov. Vďaka projektu JCI pre mladých sme sa však dostali aj ku Foldio 360 štúdiu, ktoré Vám hravo nafotí menšie produkty v 360stupňovom uhle.

3D tlačiareň je našou súčasťou taktiež a momentálne pracujeme na jej plnom zaradení do výrobného procesu. Príspevky na tvorbu z nej investujeme do prístroja na domácu výrobu filamentu z recyklovaného materiálu.

Hungry 3D Printer GIF by JLRReyes - Find & Share on GIPHY

V ReShope nájdete produkty, ktorých veľkú časť nájdete aj na našom online ReShope. Je to v podstate ShowRoom, kde si môžete produkty poprezetať či vyskúšať.

Na otváračke nebude chýbať pestrý program.

Okrem predstavenia jednotlivých dielní a fungovania priestoru budú od 17:00 prebiehať workshopy kreatívnej recyklácie, najmä v grafickej dielni a výrobni.

Odprezentujú sa projekty z Popradu i Bratislavy.

Je nám cťou, že sa na otvorení odprezentuje viacero udržateľných projektov. Medzi nimi napríklad BARTINKI, odevná značka venujúca sa tvorbe z odpadových materiálov, ktorej zakladateľka je aj vedúca osobnosť slovenskej časti Fashion Revolution. Uvidíte tu taktiež organizáciu Green Foundation, ktorá sa venuje sociálnemu podnikaniu a sociálnym inováciám a taktiež koncept prenájmu oblečenia ŠUMNÉ Z domácej pôdy sa odprezentuje náš projekt Recyklátor a bezobalový obchodík NEOBALUY, ktorého spolumajiteľka spojí svoju prednášku s aplikáciou produktov v domácnosti.

Nebude chýbať hudobná bodka z Londýna.

Čerešničkou na torte bude akustické vystúpenie dámskeho dua WAHL z Londýna.

Dvojica hudobníčok z južného Londýna Rachel Still a Kayleigh Cheer, tvoria svoj vlastný hudobný vesmír, ktorý je zmesou energického indie popu a art rocku. V roku 2018 mali ich debutové single premiéru v BBC Music Introducing a v Clash Magazine. Na konci júla vydajú EP „Always Gonna Be This Way“.

FB event TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *