Manželský pár spoločne vytvára Vianočné stromčeky z odpadu. Aké kúsky sa im podarili?

Emily Seilhamer je podľa jej slov umelkyňou už od detstva. Venuje sa umeniu v rôznych sférach, či už je to maľba, dekorácie, dizajnové predmety do interiérov.

V neposlednom rade sa však venuje upcyklácii.


Učarilo jej, že môže z niečoho, čo by sa vyhodilo, vytvoriť niečo nové. Nie je to vždy praktické, ale je to zábava. Rada ľudí inšpiruje a chce podnietiť kreativitu aj vo Vás.


A keďže je tu čas Vianoc, nechajme sa inšpirovať upcyklovanými vianočnými stromčekmi.

Emily spoločne so svojím manželom vytvára každoročne začiatkom decembra netradičný vianočný stromček. Táto netradičná tradícia sa Vám bude určite páčiť.
V roku 2017 to bola veľká výzva, ale podarilo sa. Manželia vytvorili nádherný netradičný vianočný stromček zo starej pneumatiky. Okrem nej použili jedno plastové vedro a 4 rúry z PVC.

Všetky komponenty natreli bielou farbou. Vedro aj rúry narezali na prúžky, ktoré potom lepidlom prilepovali na pneumatiku a vytvorili tvar stromčeku. Nakoniec ho ozdobili klasickými vianočnými ozdobami a mierne pozlátili.

Ďalšie Vianoce boli u nich o čosi farebnejšie. Vianočný stromček vytvorili zo starých žalúzií a vzorkovníkov farieb.

No a čo vymysleli tento rok?

Stromček je klasicky zelený, vlastnoručne vyrobený z priadze a dotvorený farebnými svetielkami, na výrobu ktorých použili taktiež priadzu.

Sledujte ich ďaľšie kúsky na Facebooku či webovej stránke.

Za tento príspevok ďakujeme našej dobrovoľníčke Andrei Gembešovej. Ak chcete takýchto článkov vidieť viac, podporte našu činnosť na Darujme.sk a ak nám chcete pomôcť s obsahom, napíšte nám 🙂

Ďakujeme a krásne Vianoce!