Videoworkshopy upcyklácie (nielen) pre deti

Upcyklácia zábavou

Spojte ekológiu, edukáciu a kreativitu s našimi videoworkshopmi tvorivého spracovania odpadových materiálov.

Edukatívne

Náučná aktivita spojená s precvičovaním motorických schopností

Ekologické

Deti sú naša budúcnosť. Naučme ich vnímať odpad ako výrobný materiál.

Zábavné

Sú jasné a materiál na tvorbu väčšiny z výrobkov nájdete v každej domácnosti

Ako to funguje?

Jeden email, mnoho žiakov

Videoworkshop Vám sprístupnime na Váš email. Tieto videá tak môžete následne ukázať ďaľším žiakom prostredníctvom Zoom či inej aplikácie online vzdelávania.

Čo podporíte, bude rásť

Za zakúpený workshop podporujete ako udržateľné projekty lektorov, tak tvorbu ďaľších edukačných workshopov a rozširovanie myšlienky “odpadu nad zlato”

Overené a nominované

Za workshopy, ktoré sme praktizovali v obci Lomnička sme boli nominovaní na ocenenie Roma Spirit 2020, čo nás nakoplo k ich ďaľšiemu šíreniu.

Zábavná aktivita užitočná pre planétu

Ako získate prístup k workshopom?

Workshopy sú súkromné, stačí nám napísať a sprístupnime ich pre Vašu školu, triedu, či rodinu za ľubovoľný príspevok na naše fungovanie, prípadne prispejte priamo cez stránku a do poznámky napíšte mail, na ktorý sprístupnime workshopy. Poplatok je dobrovoľný a použijeme ho na budovanie RESHOPu 2.0.

Aké workshopy aktuálne ponúkame?

https://youtu.be/SJ4UcsmsOYo
Workshop výroby hračiek pre domácich miláčikov z nepoužitého textilu
Workshop výroby peňaženiek z tetrapacku
https://youtu.be/XoEE56Mvl88
Workshop farbenia látok kuchynským odpadom

Referencie

Dominik, učiteľ na ZŠ Lomnička
Videoworshopy sú skvelým prostriedkom ako si vyrobiť niečo vlastné za pomoci lektora a mať z toho radosť. Ak niečomu deti nerozumeli, mohli si to pustiť znova, poprípade zastavovať video po častiach čo prospelo k ľahšiemu priebeho výroby.

Roma Spirit 2020
Za workshopy, ktoré sme vytvárali v rómskej obci Lomnička, a ktoré sme následne vložili do videa sme boli nominovaní ako finalisti ocenenia Roma Spirit 2020.

Andrea, učiteľka v Cvč Nitra
Učebná video pomôcka je vynikajúcim prostriedkom na zabezpečenie online výučby detí. Videá sú nápadité a kreatívne. Odporúčam, materiál je aplikovateľný, jednoducho a jasne sformulovaný aj pre malé deti.Môžu to využiť aj rodičia a zaradiť tak kreatívnu voľnočasovú aktivitu pre svoje deti.

Odpovede na časté otázky

Koľko trvá jeden workshop?

Snažili sme sa nezaťažovať Vás omáčkami. Workshopy sú rozdelené do 5-15 videí po 1-2 minútach. Spravili sme to tak preto, aby mohli deti postupovať po jednotlivých krokoch. Celé video má tak 5-20minút a samotný workshop trvá 45-120min (uvedené pri každom videu)

Pre akú vekovú kategóriu je workshop určený?

Videoworkshopy sme tvorili pre prvý stupeň základných škôl. Väčšinu z nich však zvládnu aj mladšie ročníky a často neurazia ani staršie deti či dospelákov.

Ako dlho budem mať prístup k workshopu?

Stále 🙂

Potrebujem k workshopom zakúpiť niečo špeciálne?

Workshopy sme tvorili tak, aby ste na nich materiál našli v domácnosti, alebo zakúpili aj vo Vašom okolí

Nenájdem podobné workshopy aj zadarmo?

Ak budete hľadať, tak na internete nájdete všetko. My sme to však spravili po slovensky a zrozumiteľne, aby ste mali s vysvetlovaním čo najmenej práce. Zároveň podporujete vznik nových workshopov a aktivít.

Lektori

Igor Hanečák

Zakladateľ portálu Recyklátor, iniciátor videoworkshopov a ďaľších edukačných aktivít spojených s upcykláciou a ekológiou.

Dominika Podolanová

Zakladateľka značky WakiVaky, ktorá ako prvá na Slovensku začala so spracovaním priemyselného textilného odpadu technikou upcyklácie a jeho prešívania na štýlové vaky, ladvniky a batohy.

Jakub Vríčny

Jakub sa upcyklácii venuje už dlhé roky. So svojim združením PureLove má za sebou množstvo vyrobených kúskov, vytvorených workshopov pre deti aj dospelých a taktiež množstvo osvetových aktivít pre školy, firmy aj samosprávy.

Chcete dostávať informácie o nových workshopoch?

Pridajte sa k našim odberateľom

[jetpack_subscription_form show_subscribers_total=”false” button_on_newline=”false” custom_font_size=”16″ custom_border_radius=”0″ custom_border_weight=”1″ custom_padding=”15″ custom_spacing=”10″ submit_button_classes=”has-background has-neve-link-hover-color-background-color” email_field_classes=”” show_only_email_and_button=”true”]