Vyrezávanie do pneumatík či erby zo žehliacich dosiek – Wim Delvoy

Na svete je mnoho umelcov, ktorí sa zaoberajú tvorbou z odpadových materiálov. Niektorí to robia kvôli upozorneniu na problematiku zvýšenej produkcie odpadu, iní to proste považujú za dobrý materiál na umeleckú tvorbu.

Čím viac bádame, tým viac nechápeme

Nechápeme veciam, ktoré sa dajú z odpadu vyrobiť! A to sme sa považovali za ako-tak zdatní minimálne po teoretickej stránke. Tvorba Wima Delvoya nás však celkom prekvapila.

Wim Delvoy je neo-konceptuálny umelec pochádzajúci z Belgicka. K umeniu ho smerovali už jeho rodičia a po príchode na Royal Academy of Fine Arts ho údajne “pesimizmus študentov” uvoľnil a povedal si, že nemá čo stratiť. Začal teda experimentovať.

Pneumatiky, kolesá od bicykla, ale aj žehliace dosky

Okrem toho sa pán Delvoy samozrejme venuje aj širokej škále tvorby, kde nepoužíva odpadový materiál, pochopiteľne nás však zaujíma práve tvorba z odpadových materiálov, kde pri svojej sérii diel používa staré pneumatiky do ktorých vyrezáva ornamentálne vzory, ale aj žehliace dosky, z ktorých vytvára erby.

Za pohľad určite stoja aj kúsky, ktoré by bolo možné zhotoviť aj z odpadových materiálov

Napríklad séria “twisted tyres” v ktorej sa veľmi elegantne pohral so zakrúcaním kolies od bicykla

Okrem toho je známe najmä jeho dielo CLOAKA – čo je inštalácia “tráviaca” jedlo. Veľmi zaujímavé sú taktiež jeho “twisted” sochy a diela v gotických interiéroch. Ničmenej je medzi jeho prácou aj tetovanie na prasatá, s ktorým sa ani jeden z našej skupinky nestotožňuje. Veríme však, že práca, ktorú sme si ukázali a im podobné nápady tetovať živé prasiatka vytlačia. Pozrite si jeho web a posúďte sami.

Chcete mať info o ďaľších zaujímavostiach zo sveta tvorby z odpadu? Pridajte sa k našim odberateľom.

[jetpack_subscription_form show_only_email_and_button=”true” custom_background_button_color=”undefined” custom_text_button_color=”undefined” submit_button_text=”Subscribe” submit_button_classes=”undefined” show_subscribers_total=”false” ]
https://www.facebook.com/recyklujkreativne/?modal=admin_todo_tour