WakiVaky

Ako začali WakiVaky?

Celé to začalo ako diplomová práca na fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. Zámerom bolo vytvoriť podnikateľský model, ale popri výskume som si uvedomila, že vzdelávanie, osveta a spolupráca sú dôležitejšie ako samotné podnikanie.

Ako prebieha výroba jedného produktu?

Dizajn našich produktov je v prvom rade inšpirovaný materiálom. Na základe textilu ktorý sa nám podarí získať tvoríme návrhy. Problémom je často krát to, že materiál máme k dispozícií len v obmedzenom množstve a tým pádom nemôžme vytvoriť viacero kusov z daného návrhu. Na druhej strane to však pridáva na originalite a jedinečnosti produktov. Návrhy pripravujeme v našom ateliéri v Pezinku a následne ich distribuujeme medzi krajčírky do rôznych regiónov Slovenska, čo je pomerne náročný proces.

https://www.facebook.com/startitupcommunity/videos/1271710719588802/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Aký materiál spracuvávate?

Hlavným cieľom našej značky je upcyklácia textilného odpadu. Materiál čerpáme najmä z fabrík a prevádzok, ktorým vzniká odpad textilného charakteru, ale aj z rôznych skladov v ktorých sa nachádza už nepotrebný materiál , či priamo od ľudí. Celé to začalo praktickými a obľúbenými vakmi na chrbát. Dnes už do našej ponuky patria aj ľadvinky, tašky, vrecká na potraviny, či darčekové predmety pre firmy. Do dnešného dňa sme dokázali spracovať približne 400 kg textilného odpadu.

Ktoré 3 veci zatiaľ považuješ za najlepšie na projekte?

– do dnešného dňa sme dokázali spracovať približne 400 kg textilného odpadu

– zmienka o projekte v e-publikácií s názvom Obehové hospodárstvo – budúcnosť rozvoja Slovenska od Ministerstva životného prostredia SR a Slovenskej agentúry životného prostredia

– finalista súťaže ViaBona 2018

Originálne produkty od WakiVaky si môžete pozrieť v našom ReShope.